Mafsallı Tente

mafsallı tente

Mafsallı Tente

En yaygın kullanılan gölgelik tente türüdür diyebiliriz.

isminden anlaşılacağı gibi hareketli mafsal bir mekanizmadan oluşan bu sistem yüksek gergi ile iki dirseğin dışa doğru açılarak oluşturduğu bir sistemdir.

Minimum 185 cm.lik alana uygulanabilir.
Tente mafsallı açılımı maksimum 350 cm.dir. Fakat bu mesafe maksimum 6 metre boy için geçerlidir. Yani mafsal açılım boyu tentenin uzunluğu ile doğru orantılı olarak değişmektedir.

 

mafsallı tente

mafsallı tenteci

mafsallı tente

mafsallı tente

Ürün Bilgileri

 • Kullanım Alanları:Tarihi Yapılar, Toplu alanlar,Mağaza,Konut ve ofisler
 • Ölçüler:2 ile 6 m arası
 • Ürün Birleşimi:Çelik-Aluminyum Materyal ve akrilik-pvc kumaş

Ürün Ölçüleri

 • Renkler
  • Beyaz Ral 9010
  • İsteğe göre özel renkler
   Ürün Kodu
   Genişlik
   Boy
   Yükseklik

Cme Branda hakkında

CME | Çadır - Branda - Tente, Şantiye Çadırı, Depo Çadırı, Hangar Çadırı, olarak branda ve çadır sektöründe her zaman ilklere imza atıyoruz. Sizin talepleriniz doğrultusunda, vermiş olduğunuz ölçülerle istediğiniz modeli tasarlıyor, sağlam, kaliteli ve Türkiye standartlarının üstünde işçilik ve piyasanın altında fiyatlarımızla siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 yorum “Mafsallı Tente

 • Cme Branda Yazar

  Katlanır kollu tenteler:
  İstenilen ölçülerde yapılabilen; balkon, teras ve bahçeler için uygun olan tentelerdir.

  Eğim ayarlı tenteler :
  Eğimini istediğiniz şekilde ayarlayabileceğiniz bir mekanizmaya sahip olan tentelerdir. Çevirme koluyla, tenteye güneşe göre istediğiniz eğimi verebilirsiniz.

  Körüklü tenteler :
  Körüğü sayesinde yandan gelen güneşi de engelleyebilir ve istenildiği gibi ayarlanabilir.

  Spotlu Tente :
  Tente sistemine spot yerleştirilen çeşittir. Bahçede aydınlanmayı da sağlar.

  Tek taraflı tente :
  İki profilin üzerine monte edilip tek taraflı açılan tentelerdir

  Çift taraflı tente :
  Ayak sistemi üzerine yapılan, iki tarafa da açılabilen tente çeşididir. Tekerlekli Ayak sistemiyle taşınabilen modelleri de uygulanabilir.

  Sabit tente :
  Seçilen mekanın üzerini kaplayacak şekilde sabitlenen açılıp kapanma özelliği olmayan tentelerdir. Kafe gibi açık mekânlarda tercih edilir.

  Manuel tenteler:
  Açılıp kapanabilen tüm tente çeşitlerinde elle açılan sisteme sahip olanlardır.

  Motorlu tenteler:
  Açılıp kapanabilen tente çeşitlerinde Elektrik ile çalışan

  Motorlu Tente seçerken, tentelerin yapısından sonra dikkat edeceğiniz en önemli unsur tenten hareketini sağlayan pistonlar. Makasları pistonlu tenteler daha uzun ömürlü olur ve sessizlik açısından tercih edilir.

  Sensorlu tente seçerseniz yağmurdan, güneşten ve rüzgardan tentenizin zarar görmesini engellersiniz. Sensorlar ayni zamanda tentenin altındaki mobilyaların korunması açısından önemlidir.
  Tenteyi kullanacağınız yeri güneşin geliş açısına göre ayarlayın. Güneşi tam karşıdan alan mekanlarda, tentenin ön kısmından çıkan güneşlikler kullanmalısınız.
  Tentenin kumaşı en önemli faktörlerdendir. Tente için en iyi kumaş; Hava şartlarından etkilenmeyen, Sugeçirmeyen ve solmayan kumaşlardır.
  Tentede kullanılan malzeme paslanmaz çelikten yapılmalıdır.
  Pergola Nedir?
  Pergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelmekte olup, İtalyancada “pergola” yani gölgelik anlamına gelen bir kelimedir. Sonrasında İtalyanca vasıtasıyla tüm dünya dillerinde aynı ifadeyi içeren evrensel bir kelime haline gelmiştir.

  Pergola tente sistemleri sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilmektedir.

  Pergola tente güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan koruyacaktır.

  Dilerseniz pergola tente sisteminizin etrafını camla kapattırıp, tente sisteminizi açılır kapanır kış bahçesine dönüştürtebilirsiniz.. Böylece kış aylarında da pergola tentenizin altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde, verandanızda ya da balkonunuzda kışın tadını soğuktan etkilenmeden çıkartabilirsiniz.

 • Cme Branda Yazar

  Mafsallı tente adı mafsal yani eklem adından gelmektedir. Tentenin bir dirsek gibi hareket eden kollarının dışa doğru düzelerek açılmasıyla olduğundan mafsallı yani eklemli tente adını almıştır.

  Mafsallı tentenin açılan kolları maksimum 3.5 metreye kadar öne doğru uzayabilir. Fakat bu tente boyunun altı metre olması durumunda sağlanabilir. Alacağınız tentenin mafsallı olmasına karar vermeniz, aslında en doğru kararı verdiğiniz anlamına gelmez. Çünkü tente ebatlarınız mafsallı tente yapımı için uygun ölçüleri taşımayabilir. Ayrıca üç metreye kadar yapılacak bir tentenin iki metre ya da 1.85 metreden büyük herhangi bir ebatta olması durumunda da ödeyeceğiniz ücret değişmez. Yani 1.85 boyundaki mafsallı tente için ödeyeceğiniz rakamla 3 metrelik mafsallı tente için ödeyeceğiniz rakam arasında önemli bir fark olmayacaktır.
  Maksimum verim için 3×6 ebatının üzerine çıkılmaması gerekmetedir. Bunun üzeri ölçülerde potlanma ve sarkmalar oluşacaktır. İsteğe göre otomatik pergola tente ve manuel olarak çalışmaktadır.
  Genel olarak her tentenin kumaşı ve kullanılan aparatların kalitesi tente ömrünü bir nebze etkiler. Bu nedenle firmamız kalite belgesi olmayan ürünler kullanmamakta ve bir çok tente parçasının imalatını kendisi yapmaktadır. Mafsallı tenteyi dilerseniz motorlu tente, güneş ve rüzgar sensörlü tente olarak imal edebilmekteyiz. Bu sayede tenteyi kapatıp açmak için vakit kaybetmenizi önleyebilir, hatta tentenizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Elbette motorlu tente sistemleri için uzaktan kumandalı olarak da tentenizi kontrol edebilirsiniz. Mafsallı tenteler için özel bir tente kumaşı bulunmamakla birlikte dilediğiniz tente kumaşı ile imalat yapabiliriz.

  Mafsallı tentenin eğiminin montaj sırasında belirlendiğini söyleyebiliriz. Amaç sadece güneşten korunmak ise montaj eğimine gerek kalmayabilir. Yağmurdan da korunma açamlanıyorsa tentenin kumaşının sarkmasını önlemek için hafif bir eğim verilebilir.