Çadır

çadır

Çadır

Merhabalar istanbul  Bugün çadır ile ilgili bildiğimizi elimizin yazdığı kadarıyla anlatmaya çalışalım. Özellikle çocukların oyun alanı olarak da düşünülebildiği gibi ramazanlar da mahallerde kurulan çadırlar gibi seçenekleri çoktur. Çeşitli, herkese hitap edecek şekilde tasarlayan Cme Branda da muhakkak size de uygun olan da vardır. Tır-kamyon, havuz kamelyalar gibi birçok yerde itina ile çeşitli renk ve desenlerle hizmet sunmaktadır.

Çadır. Doğal hayatta sığınak olarak kullanılan kamp malzemesi.

Çadırlar üretildikleri malzemeye ve tasarımlarına göre farklı hava şartlarında kullanılmaya elverişli şekilleri vardır.

çadır

çadır

Herkesinde bildiği üzere eski Türk tarihinde konaklama alanı olarak kullanılıp kurulumu basittir. Fakat günümüzde sadece gezgincilerin değil herkesinde kullanabileceği küçüklü büyüklü bir kişiden başlayıp birden fazla kişiyi alabilecek bir barınaktır. Mesela çocuklar için oyun alanı olabilir. Özellikle yaz akşamlarında çocuklar için vazgeçilmez eğlence alanı oluşturulabilir. Ayrıca dağcılar, macera arayanlar kaplumbağa misali evlerini sırtlarında taşırlar. Bahçesi ya da geniş alana sahip olanlar cme branda.com dan bir çadır elde edip evinin etrafında ailesiyle keyifli vakitler geçirebilir.

Rüzgara karşı dayanıksız ve kurulumu zahmetli çadırlardır, çadırın ayakta durabilmesi için 8 noktadan sabitlenmesi gerekir. Genellikle bahar ya da yaz aylarında kullanılırlar. Her ne kadar rüzgara dayanıksız olarak kabul edilseler de, girişin rüzgarın ters yönüne bakacak şekilde kurulması, kazıkların uygun şekilde çakılması ve gergi iplerinin yeterince gerilmesiyle oldukça sert rüzgarlara da dayanabilirler.

Kazıkların çakılacağı toprağın yapısı, rüzgara dayanıklılıkta birinci etkendir. Kazığın çakılacağı toprak ne denli sertse kazık o denli sağlam oturacaktır. Nemli ve gevşek toprak, kazığı tutamaz.

Çadır kazıkları, hafif olmaları amacıyla alüminyum ve alaşımlarından yapıldığı için çok sağlam malzemeler değildir, fazlaca sert toprakta çabucak eğrilirler. Aynı durum toprağın altında bir taş ya da kaya olması durumunda da gerçekleşecektir. Bu durumda toprağa giriş açısını bir parça değiştirmek gerekir.

İç tentenin gergi ipleri elden geldiğince sert gerilmelidir. Tabi ki kumaşın yırtılmasına neden olacak kadar değil. Dış tentenin gergi ipleri de gergin tutulur ama, belirli bir esneme sağlamalıdır.

çadır

çadır


Cme Branda hakkında

CME | Çadır - Branda - Tente, Şantiye Çadırı, Depo Çadırı, Hangar Çadırı, olarak branda ve çadır sektöründe her zaman ilklere imza atıyoruz. Sizin talepleriniz doğrultusunda, vermiş olduğunuz ölçülerle istediğiniz modeli tasarlıyor, sağlam, kaliteli ve Türkiye standartlarının üstünde işçilik ve piyasanın altında fiyatlarımızla siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 yorum “Çadır

  • Cme Branda Yazar

    Bugün için üçgen çadırlar çift katlı malzemeden üretilmektedirler. İç malzeme, yani yaşanılan alanı örten malzeme genellikle hava ve nem geçirgenliği çok yüksek olan bir kumaştır, çok etkin bir havalandırma sağlar. Bunun üstüne gerilen tente, nem ve hava akımını önleyen malzeme ise hem çadırın içinin görünmesini önler, hem de neme karşı bir örtü sağlar.

    İç tente, yaşam alanını tümüyle sarar. Zemin bölümü, kalın, su geçirmez bir malzemeden üretilir. Dış tente ise, bir dış kaplamadır ve yerden bir karış kadar yukarıda kalacak biçimde kurulur. Bu, hava ve dolayısıyla nem akışı için gereklidir.

    Genellikle amatör doğa sporcuları tarafından, günübirlik ya da birkaç günlük etkinliklerde kullanılır.

    Evet, bir çadır yapabilmek için öncelikle demir, boru, ya da çubuklar kullanılabilir. Bunları birbirine paralel yerleştirince üzerine ister kalın ister ince bir örtü atılır ve bu çubuklara bağlanır. İstenildiği zaman yerini değiştirme ya da taşınması kolaydır. Önemli olan malzemenin ne olduğunu dikkatlice kontrol etmektir. Misal; Pamuktan yapılmış olanlar suya karşı dayanıklı olsalar da ıslandıkları zaman ağırlaşırlar. Naylon-polyester malzeme de suya karşı dayanıklı olmasına rağmen güneş ışığı sebebiyle zamanla zarar görebilirler. Ve son olarak dikiş ve fermuar yerlerine dikkat etmekte fayda vardır. İstenmeyen misafirlerin gelmemesi açısından. Fakat şimdilerde Cme Branda bu konuda çıtayı o kadar yükseltmiş, yelpazeyi o kadar geniş tutmuş ki, balkon, tır, havuz gibi açık olan yerleri brandayla kaplayıp istediğimiz desen ve renklerle bu süsü vermektedir. Konaklama yeri olarak cazip bir yerdir.